Kézilabda

2024.05.07. 14:40

Gólzáporos meccsen őrizte meg veretlenségét a Fekete Gólyák (galériával)

Ha a vártnál nehezebben is, de legyőzte a listavezető Szekszárdi Fekete Gólyák KC az Érd U21-es csapatát a női NB II-es kézilabda-bajnokság hétvégi alsóházi mérkőzésén.

Kapás Tekla tíz góllal a mezőny legeredményesebb játékosa volt

A listavezető szekszárdiak a találkozó elején főleg Kapás Tekla és Bognár Zsanett könnyedén lőtt góljaival vezettek bő negyedóra után 12–6-ra, de már ekkor látszódott, hogy a koncentrációval és a védekezéssel még problémák adódhatnak. Így is történt, a megszerzett előny birtokában már támadásban is csökkent a figyelem, a hibákból egy 5–1-es szakasszal – benne egy emberhátrányukkal – megfelezték hátrányukat a mindössze tíz játékossal érkező érdiek (15–12).

Jó hajrával sikerült visszaállítania a hatgólos különbséget az Fekete Gólyáknak, ami a végelszámolásnál sokat jelentett. A második félidőben ugyanis tizenkilenc (!) találatot jegyeztek a Pest vármegyei fiatalok, ami mindent elmondott a szekszárdiak teljesítményéről. A visszaérkezések lassúak és körülményesek voltak, a felállt fal elleni védekezésükben csak Bencze Dóra próbálkozásait lehet kiemelni.

Eközben a támadások is akadoztak, a kapus lábait időnként „összedobálták” Szentes Liliék, szekszárdi oldalon kapusteljesítményről nem lehetett beszélni (a három kapus összesen 6/38-as mutatóval zárt). Az utolsó szakaszban sok leindításgólt kapott az FGKC, de csak az elfáradó látogatók hibáinak és a nagy előnynek volt köszönhető, hogy végül nem lett izgalmas a vége.

Női NB II, E-F csoport, alsóház, 5. forduló
Szekszárdi Fekete Gólyák KC–Érd U21 36–32 (19–13)
Szekszárd, 40 néző. V.: Szászfai, Tasnádi
Szekszárd: Schell – Farkas A. 4, Kapás 10, Pataki 4, Bognár Zs. 8 (1), Kaveczki 9 (5), Szentes. Csere: Péti, Szalai Sz. (kapusok), Bencze D., Orbán E., Szmacska 1, Tompai, Köbli Edző: Bordán Anna
Kiállítások: 8 perc + piros lap, illetve 10 perc.
Hétméteresek: 9/6, illetve 9/7.

„Az előző mérkőzés remek teljesítménye után, tudva, hogy nagyon tartalékosan érkeztek az érdiek, kértük, hogy ne becsüljük le az ellenfelet, komoly akarattal és odafigyeléssel játszunk. Sajnos ez csak percekig tartott, méltatlan teljesítményt nyújtottunk” – fogalmazott kritikusan csapata játékával kapcsolatban Bordán Anna, egyben utalva a múlt heti, Budaörs elleni idegenbeli bajnokijukra, amit kiváló produkcióval 37–24-re nyert meg a Fekete Gólyák.

A szezonból még három forduló van vissza, a szekszárdiak vasárnap Tökölre (kezdés: 16 óra), majd május 18-án a Szigetszentmiklós második számú együtteséhez utaznak. Az utolsó mérkőzésükön hazai pályán a Budaörs U21-es csapatát fogadják a városi sportcsarnokban.